Archiwum: Listopad, 2014

Stres – zagrożenie dla zdrowia człowieka

Stres – zagrożenie dla zdrowia człowieka Stres, to nieodłączna część życia każdego człowieka w dzisiejszym świecie. Jesteśmy ciągle zabiegani, żyjemy w pośpiechu, zapominamy o swoim zdrowiu. Czy jest jednak nam potrzebny do szczęścia? Ciągłe problemy w pracy, domu, problemy finansowe, zdarzenia losowe, to tylko niektóre z wielu przyczyn stresu. Na co dzień większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że stres może szkodzić naszemu zdrowiu. Długotrwały stres może prowadzić do chorób serca, układu nerwowego, a nawet nerwicy. Nerwica to jeden z najgorszych skutków stresu. Nerwica to bardzo groźna choroba, atakująca najważniejszy układ w człowieku – układ nerwowy. Objawia się poprzez zaburzenia lękowe i wiele innych czynników typu: zawroty głowy, kołatanie serca, bóle głowy, bóle brzucha. Często ta choroba wymaga leków i psychoterapii. Stresu oczywiście możemy unikać poprzez prowadzenie oszczędnego trybu życia. Warto czasem przystopować, pomyśleć o sobie i o swoim zdrowiu. Warto wybrać się na urlop, spędzić więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi. To z całą pewnością pomoże nam się odstresować. W zależności od wykonywanego zawodu wskazany jest nam odpoczynek czynny, jak i bierny. Weźmy pod uwagę przykładowo murarza, który po tygodniu pracy będzie chciał odpocząć i pracownika biurowego. Murarzowi wskazany odpoczynek to jakiś dobry film, a w drugim przypadku spacer lub jakaś gar np. w siatkówkę.

Stres w pracy i jego skutki

Stres w pracy i jego skutki Analizując działanie stresu to warto przybliżyć się w kierunku miejsca naszego zakładu pracy oraz wykonywanej pracy. Wiadomo jest, że pracownik chcąc utrzymać swoją posadę godzi się nawet na niezbyt dobre warunki pracy, aby jej nie stracić. Miejsce pracy, to miejsce szczególnie nastawione na stres, ponieważ często zachodzą w nim sytuację, z którymi większość osób sobie nie radzi. Wiadome jest, iż na stres każdy reaguje inaczej i to, co dla jednych wydaje się prostym obowiązkiem, dla innych jest to bardzo stresujące i wręcz niewykonalne zadanie. W pracy już na samym początku mogą pojawić się schodki. No, bo przecież, jeżeli częściowo zostaliśmy zmuszeni do podjęcia pracy, która zupełnie nie przynosi nam satysfakcji, a wykonujemy ją tylko, dlatego, żeby mięć pracę to taka sytuacja juz może być przyczyną dużego stresu. Następnie umowa o pracę. Wiadome jest, że człowiek jest spokojniejszy jak ma umowę na czas nieokreślony. Bo jak to już bywa z innego rodzaju umową może zostać wyrzucony na bruk z dnia na dzień. Bywa sytuacja, że kiedy już jakimś cudem zdobędziemy wymarzoną pracę to znów odczuwamy stres związany przede wszystkim z tym czy poradzimy sobie z narzuconymi na nas obowiązkami. Warto również wspomnieć, iż nadmiar stresu w pracy nie pozostanie bez echa dla naszego organizmu. Silne bóle głowy, migreny, problemy z sercem i układem krążenia – to tylko niektóre ze skutków nadmiernego stresu.

Układ moczowy

Układ moczowy Układ moczowy jest to ważny układ dla każdego człowieka, zarówno dla dziecka, dorosłych jak i ludzi starszych, dla wszystkich ludzi. Polega na wydalaniu z organizmu wszystkich substancji, które są dla nas niepotrzebne i bardzo szkodliwe dla każdego człowieka dla jego zdrowia. W układzie moczowym znajduje się nerki, kielichy, miedniczki nerkowe, moczowody, pęcherze, cewka moczowa. niektórzy ludzie mają problem z pęcherzem moczowym i próbują wyleczyć, lekarze w tym kierunku pomagają im w tym. Nerki są położone koło przepony. Trzeba zacząć od tego, że nerka ma kształcik fasolki. Głównymi chorobami w układzie moczowym są między innymi gruźlica, kamica moczanowa, kamica szczawianowa, kamica fosforanowa, kamica wapniowa, kamica do której zalicza się dieta i ma taką nazwę, choroba mocznica, zapalenie cewki moczowej oraz wiele innych chorób w tym układzie moczowym. Cewka nerkowa zbudowana jest z dwóch odcinków, a mianowicie z cewki krętej I rzędu, pętli Henlego oraz cewki krętej II rzędu. Jest to ważny układ dla człowieka.

Walka ze stresem

Walka ze stresem Pewnie kazdy sie zastanawia jak walczyć ze stresem. Wiekszość tez marzy o tym, żeby nigdy nie dostać w szpony stresu. Trzeba jednak powiedziec szczerze, że każde nasze działanie jest spowodowane w jakims stopniu stresem, czyli naciskiem psychicznym lub też fizjologicznym. Nie każdy tez stres jest szkodliwy dla człowieka. Można wyróżnic tzw. Stres krotkotrwały – estres, bez którego czlowiek nie mógłby tak naprawdę zyć. Ten stres powoduje, że czlowiek chce działać, wykonywać postawione przed sobą zadania, a w końcu przygotowuje nasz organizm przed zmianami. Jednak jeśli stres jest długotrwaly, lub też jeśli czynnik powodujący stres ma działanie negatywne wówczas następstwa stresu mogą być dla organizmu człowieka groźne. Nie ma jednoznacznej instrukcji jak poradzić sobie ze stresem. Większość specjalistów jednak uważa, zanim chce się walczyć ze stresem trzeba poznać jego przyczyny. Wykrycie problemu może nie być proste, gdyż u kazdego inny stresor może wywolać negatywne napięcie. Dlatego wazne ejst, by sprawdzić jak często występują negatywne objawy stresu, co może je powodować. Trzeba sobie uzmysłowić, że większości syetuacji stresujących można uniknąć. Można rówież łagodzić sytuacje, ktore są źródłem stresu. Poznanie tej techniki może spowodować w przyszlosci, że dana sytuacja wkrótce przestanie być stresująca.

Sezon ślubny – czyli jak ogarnąc, żeby nie zjadł nas stres

Sezon ślubny – czyli jak ogarnąc, żeby nie zjadł nas stres W zasadzie to już sezon weselny ruszył wielką parą. Wiadomo jest, że w takim czasie osoby występujące w rolach głównych bardziej niż kiedykolwiek narażone są na ogromny stres. No, bo przecież nie codziennie bierze się ślub. Ogromna masa przygotowań, jakie spoczywają na barach narzeczonych owocuje bardzo dużym i intensywnym stresem, który nieraz zabiera nam zdrowe myślenie. Odpowiednio dobrana sukienka, garnitur, buty, bukiet, restauracja, przyjęcie, lista gości, fryzjer – to tylko niektóre sprawy niedające spokojnie spać i odstresować się. W takich sytuacjach najlepiej pozostawić załatwienie przynajmniej większości spraw związanych z uroczystością osobom, które zwyczajnie się na tym znają i pomogą zorganizować całą imprezę w taki sposób, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. I takim oto sposobem zbliż się dzień ślubu a wraz z nim mnóstwo dylematów, czy wszystko zostało dobrze i solidnie wykonane. Para młoda idzie do kościoła, aby złożyć sobie nawzajem przysięgę małżeńską. No i zaczyna się drżenie rąk, odczuwanie raz zimna, raz gorąca, zawroty głowy i wiele innych objawów. Na szczęście są to objawy dobrego stresu, który zazwyczaj mija po kilku minutach. I w taki oto sposób para młoda już całkiem bezstresowo wychodzi z kościoła i wielkimi krokami zbliża się wraz z dużą ilością gości na całonocną imprezę.

Przeziębienie

Przeziębienie Przeziębienie jest rodzajem choroby. Przeziębienia dostajemy wtedy kiedy nie dbamy o nasz organizm tak jak należy czyli nie ubieramy się ciepło. Nasz organizm nie jest w stanie poradzić sobie ze wszystkimi wirusami i bakteriami które krążą w powietrzu dlatego tez tak ważna jest w tym wypadku profilaktyka. Profilaktyka to nic innego jak przeciw działanie grypie czy tez innym infekcjom. Grypa jak już wcześniej wspomniałam jest zjawiskiem chorobami czyli ma swoje objawy , objawy to nic innego jak charakterystyczne przymioty po których poznajemy z jet to przeziębieniowe. W tego typu stanie organizm ludzi jest bardzo osłabiany wiec wynika z tego głęboko gorączka oraz złe samopoczucie. Wczesne objawy pożyteczniej można łatwo zdiagnozować bardzo ważny jest tutaj czas ponieważ jeśli w miarę szybko zaczniemy działać i podejmiemy się leczenia to choroba szybko może zostać zażegnana. jeśli przeziębienie nie jest poważne można na poczta ku leczyć się domowo jeśli natomiast objawy nie zanikają jest niezbędna wizyta u lekarza