Tag: ‘leczenie’

Stres a walka z chorobą

Stres a walka z chorobą W dzisiejszym świecie mało kiedy spotyka się na ziemi ludzi całkowicie zdrowych. Różne choroby, z jakimi boryka się większość z nas powodują, że stajemy się bardzo znerwicowani i zestresowani. Powinniśmy jednak mieć na uwadze, iż stres jest złym doradcą w różnego rodzaju schorzeniach. Wiadome jest, iż są choroby, które po zastosowaniu odpowiednich leków ustępują i już nigdy nie wracają. Jednak są natomiast i takie, które zostają z nami na całe życie i są po prostu nie do wyleczenia. Gdy dowiadujemy się przykładowo, że mamy raka nasz świat w zasadzie częściowo lega w gruzach. Mamy świadomość tego, iż prędzej czy później choroba nas wykończy. Ogromnie się przy tym stresujemy, co dodatkowo wpływa na pogorszenie stanu naszego zdrowia. A przecież wiadome jest, że aby wygrać z tą chorobą trzeba mieć bardzo silny organizm, silną wolę, ale przede wszystkim bardzo pozytywne podejście. Tylko wtedy mamy realną szansę na wydłużenie sobie życia. No, bo przecież z rakiem można wygrać. Często w takich chwilach bardzo ważne jest wsparcie osób bliskich oraz rodziny. Świadomość, że mamy na kogo liczyć i na kim polegać. Jeżeli nasz organizm i nasza psychika maja to zapewnione, wtedy nasz organizm zdecydowanie lepiej reaguje na stres. To z kolei wpływa, iż nieraz bardzo drastyczne i wyczerpujące leczenie staje się zdecydowanie bardziej efektywniejsze.

Maści

Maści Maść jest to jeden ze sposobów na wyleczeni przeziębienia. Maści są bardzo charakterystyczne ponieważ gęsta konsystencje jest tak ponieważ należy je wcierać w ciało. Najlepiej jest jeśli jest to przeziębianie zastosować maści rozgrzewające ponieważ te działają najlepiej czyli rozgrzewająca człowieka. W przypadku przeziębianie należy przede wszystkim zwrócić uwagę na miejscach takich jak płuca oraz szyja ponieważ w p[przeziębieniu ciężko kaszlemy i mamy problem z odkrztuszaniem się. maści pomagają ale tylko wtedy kiedy są regularnie stosowane i bardzo dokładnie. Czyli najlepiej jest zostawać je na noc ponieważ wtedy mam się pewność ze zostaną dobrze wygrzane i dana osoba nie będzie wcierała się w łóżko. Maści są bardzo intensywniej najczęściej mają zapach bardzo miętowy wiec można je nawet smarować pod nosem ale opary umożliwiający nam oddychanie oraz pobieranie tlenu. Maść można zastosować na kilka sposobów jednak najważniejsze jest to ze jest to środek doraźny wnika w naszą skore ale nie osłabia bakterii czy wirusów.

Stres – czyli jaki ma wpływ na zdrowie

Stres - czyli jaki ma wpływ na zdrowie W dzisiejszych czasach raczej nie ma możliwości spotkania ludzi, którzy nie są narażeni na stres. Związany jest on przede wszystkim z codziennymi sytuacjami życiowymi, jakie nas spotykają powodując w dłuższym okresie czasu problemy takie jak: bezsenność, rozdrażnienie, trudności z koncentracją, wyczerpanie i wiele innych. Stres to również jedna z najczęstszych objawów poważnych chorób typu miażdżyca, nadciśnienie, a w konsekwencji zawał serca. Zawał jest bardzo często jednym i bardzo poważnym skutkiem życia w długotrwałym stresie. Dlatego też chcąc uchronić się przed tego typu schorzeniem należy zadbać o to, aby organizm był wypoczęty. Warto również zdobyć wiedzę na temat tego, jak radzić sobie w sytuacjach stresowych. Każdy, kto chociaż w najmniejszym stopniu jest narażony na stres powinien umieć się zrelaksować, rozładować napięcie, a przy tym przynieść ulgę nie tylko dla swojego układu nerwowego, ale również dla serca. Mówiąc o zawałach warto przy okazji przypomnieć, iż choroby kardiologiczne są najczęstszymi przyczynami zgonów pacjentów w Polsce. Dlatego bardzo ważne jest, aby w miarę możliwości starać się unikać sytuacji stresowych, bo to one w dużej mierze prowadzą do różnych skomplikowanych chorób w tym również zawału. Warto, zatem szczególnie zadbać o swoje zdrowie i życie, bo należy pamiętać, iż ma się je jedno.