Tag: ‘skutki’

Przyczyny negatywnego stresu

Przyczyny negatywnego stresu Wiele osób szuka sposobu na to aby wyeliminować ze swojego zycia stres. Nie zdają sobie sprawy, że nie jest to możliwe. Trzeba sobie powiedzieć, że stres towarzyszy i będzie towarzyszył człowiekowi zawsze. Termin stres oznacza nic innego jak napiecie , nacisk, który dziala na system nerwowy człowieka. Naciski te wywoluja u człowieka okreslone zachowanie – reakcję na czynniki stresowe. Czy dane zjawisko będzie dla okreslonego człowieka stersowe zalezy wyłacznie od jego odporności na dany czynnik, czasem od dyspozycji psychofizycznej w danej chwili. Generalnie jednak mówiąc systuacje, ktore mogą wywolac stres – zwane inaczej stresorami moga się okazac pomocne dla czowieka, lub też spowodowac niemożliwość zaspokojenia jego istotnych potrzeb. Tak naprawdę orzyczyną stres może być wszystko. Stresorem może być zarowno śmierc jak i narodziny, stresowac może nas sloneczna pogoda jak i brak ładnej pogody. Nie ma żadnej pewności, że dany czynnik, który będzie na nas oddziałowywał stanie się sytuacją stresującą. Dlatego tak trudne jest przeciwdzialanie stresowi. Dobrze jest więc obserować nasz organizm co jest dla nas stresorem. Dopiero kiedy się pozna system powstawania stresu konkretnego człowieka można rozpocząć proces przeciwdzialania powstawania stresu lub też jego leczenia przez specjalistow.

Olbrzymie skutki nadciśnienia tętniczego

Olbrzymie skutki nadciśnienia tętniczego Olbrzymie skutki nadciśnienia tętniczego Tylko u połowy Polaków notuje się optymalne ciśnienie tętnicze, czyli takie, którego wartości nie przekraczają 120/80. Jedna na 4 osoby ma ciśnienie powyżej 140/90. Taka sama sytuacja jest wśród liczby ludzi między tymi wartościami- potencjalnie narażonych na rozwój nadciśnienia. Z pewnością sprzyja mu szybkie tempo, jakie narzuca nam codzienność. Bywa, że nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie ryzyko niesie za sobą niekontrolowanie nadciśnienia tętniczego. Nie zwracamy na nie uwagi, bo nie boli, a bardzo często przyczynia się do rozwoju kolejnych poważnych chorób: zwału i niewydolności serca a nawet udaru mózgu. Zapobieganie rozwojowi ciśnienia powinno się zacząć od redukcji masy ciała. Badania wykazały, że u osób, które w ciągu kilku miesięcy schudły około 4 kilogramów, ciśnienie tętnicze poprawiło się. Wysiłek fizyczny, ćwiczenia, gimnastyka, biegi- każdy ruch może poprawić twój przepływ krwi. Jeżeli chodzi o dietę, to z pewnością powinna być ona uboga w sól, alkohol, natomiast bardzo bogata w witaminy i mikroelementy- szczególnie w potas.

Stres w pracy i jego skutki

Stres w pracy i jego skutki Analizując działanie stresu to warto przybliżyć się w kierunku miejsca naszego zakładu pracy oraz wykonywanej pracy. Wiadomo jest, że pracownik chcąc utrzymać swoją posadę godzi się nawet na niezbyt dobre warunki pracy, aby jej nie stracić. Miejsce pracy, to miejsce szczególnie nastawione na stres, ponieważ często zachodzą w nim sytuację, z którymi większość osób sobie nie radzi. Wiadome jest, iż na stres każdy reaguje inaczej i to, co dla jednych wydaje się prostym obowiązkiem, dla innych jest to bardzo stresujące i wręcz niewykonalne zadanie. W pracy już na samym początku mogą pojawić się schodki. No, bo przecież, jeżeli częściowo zostaliśmy zmuszeni do podjęcia pracy, która zupełnie nie przynosi nam satysfakcji, a wykonujemy ją tylko, dlatego, żeby mięć pracę to taka sytuacja juz może być przyczyną dużego stresu. Następnie umowa o pracę. Wiadome jest, że człowiek jest spokojniejszy jak ma umowę na czas nieokreślony. Bo jak to już bywa z innego rodzaju umową może zostać wyrzucony na bruk z dnia na dzień. Bywa sytuacja, że kiedy już jakimś cudem zdobędziemy wymarzoną pracę to znów odczuwamy stres związany przede wszystkim z tym czy poradzimy sobie z narzuconymi na nas obowiązkami. Warto również wspomnieć, iż nadmiar stresu w pracy nie pozostanie bez echa dla naszego organizmu. Silne bóle głowy, migreny, problemy z sercem i układem krążenia – to tylko niektóre ze skutków nadmiernego stresu.