Tag: ‘walka’

Stres a walka z chorobą

Stres a walka z chorobą W dzisiejszym świecie mało kiedy spotyka się na ziemi ludzi całkowicie zdrowych. Różne choroby, z jakimi boryka się większość z nas powodują, że stajemy się bardzo znerwicowani i zestresowani. Powinniśmy jednak mieć na uwadze, iż stres jest złym doradcą w różnego rodzaju schorzeniach. Wiadome jest, iż są choroby, które po zastosowaniu odpowiednich leków ustępują i już nigdy nie wracają. Jednak są natomiast i takie, które zostają z nami na całe życie i są po prostu nie do wyleczenia. Gdy dowiadujemy się przykładowo, że mamy raka nasz świat w zasadzie częściowo lega w gruzach. Mamy świadomość tego, iż prędzej czy później choroba nas wykończy. Ogromnie się przy tym stresujemy, co dodatkowo wpływa na pogorszenie stanu naszego zdrowia. A przecież wiadome jest, że aby wygrać z tą chorobą trzeba mieć bardzo silny organizm, silną wolę, ale przede wszystkim bardzo pozytywne podejście. Tylko wtedy mamy realną szansę na wydłużenie sobie życia. No, bo przecież z rakiem można wygrać. Często w takich chwilach bardzo ważne jest wsparcie osób bliskich oraz rodziny. Świadomość, że mamy na kogo liczyć i na kim polegać. Jeżeli nasz organizm i nasza psychika maja to zapewnione, wtedy nasz organizm zdecydowanie lepiej reaguje na stres. To z kolei wpływa, iż nieraz bardzo drastyczne i wyczerpujące leczenie staje się zdecydowanie bardziej efektywniejsze.

Walka ze stresem

Walka ze stresem Pewnie kazdy sie zastanawia jak walczyć ze stresem. Wiekszość tez marzy o tym, żeby nigdy nie dostać w szpony stresu. Trzeba jednak powiedziec szczerze, że każde nasze działanie jest spowodowane w jakims stopniu stresem, czyli naciskiem psychicznym lub też fizjologicznym. Nie każdy tez stres jest szkodliwy dla człowieka. Można wyróżnic tzw. Stres krotkotrwały – estres, bez którego czlowiek nie mógłby tak naprawdę zyć. Ten stres powoduje, że czlowiek chce działać, wykonywać postawione przed sobą zadania, a w końcu przygotowuje nasz organizm przed zmianami. Jednak jeśli stres jest długotrwaly, lub też jeśli czynnik powodujący stres ma działanie negatywne wówczas następstwa stresu mogą być dla organizmu człowieka groźne. Nie ma jednoznacznej instrukcji jak poradzić sobie ze stresem. Większość specjalistów jednak uważa, zanim chce się walczyć ze stresem trzeba poznać jego przyczyny. Wykrycie problemu może nie być proste, gdyż u kazdego inny stresor może wywolać negatywne napięcie. Dlatego wazne ejst, by sprawdzić jak często występują negatywne objawy stresu, co może je powodować. Trzeba sobie uzmysłowić, że większości syetuacji stresujących można uniknąć. Można rówież łagodzić sytuacje, ktore są źródłem stresu. Poznanie tej techniki może spowodować w przyszlosci, że dana sytuacja wkrótce przestanie być stresująca.

Jak wygrać walkę z cholesterolem?

Jak wygrać walkę z cholesterolem? Jak wygrać walkę z cholesterolem? Wiele potraw, które spożywamy, podnosi poziom cholesterolu. Często zmuszają nas do wyboru właściwego jedzenia: pozbawionego tłuszczu.. Żeby uniknąć tych wyborów i jeść właściwie każdą potrawę (oczywiście z umiarem), nie zważając na cholesterol, istnieje kilka domowych sposobów, odnoszących się do naszego sposobu żywienia. Fasola świeża i konserwowana, zawierająca bardzo mało tłuszczu i dużo błonnika, obniża poziom cholesterolu w organizmie o około 10%. Przyjmuje się, że włączenie połowy kubka do naszej diety, np. jako dodatek do latanii czy zupy, jest bardzo skuteczne. Podobne właściwości mają orzechy. U ludzi z wysokim poziomem cholesterolu obniżają go, a jeżeli mamy prawidłowy jego poziom, to ich spożycie pozwala utrzymać go w normie. Bardzo korzystne jest jedzenie orzechów jako przekąsek- garść dziennie zdecydowanie wystarczy. Zbyt duża ich ilość nie jest korzystna, ponieważ zawierają dużo tłuszczu i są tuczące, dlatego należy o tym pamiętać, by nam nie zaszkodziły, a raczej pomogły w walce z cholesterolem.